جمعه 1397/01/17 - 21:08 ناشناس (تایید نشده)
به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی استان تهران

قادر به تولید ماهیانه ۱۵ هزار بچه ماهی در ورامین هستیم

به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی سپاه حضرت سید الشهدا (علیه السلام): پرورش دهنده ماهی زینتی ورامینی گفت: یکی از اهداف ما برای راه اندازی این مرکز آن است که بتوانیم افراد بیشتری را در این حرفه وارد کرده و اشتغال زایی کنیم زیرا اگر افراد فن این حرفه را آموزش دیده و علاقه برای انجام آن داشته باشند، پرورش ماهی های زینتی سوددهی بسیار خوبی دارد.
قادر به تولید ماهیانه ۱۵ هزار بچه ماهی در ورامین هستیم

به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی سپاه حضرت سید الشهدا (علیه السلام):

پرورش دهنده ماهی زینتی ورامینی گفت: یکی از اهداف ما برای راه اندازی این مرکز آن است که بتوانیم افراد بیشتری را در این حرفه وارد کرده و اشتغال زایی کنیم زیرا اگر افراد فن این حرفه را آموزش دیده و علاقه برای انجام آن داشته باشند، پرورش ماهی های زینتی سوددهی بسیار خوبی دارد.

حسین مهر آذین فارغ التحصیل رشته دامپزشکی در گفت و گو با خبرنگار بسیج سازندگی بیان کرد: پرورش ماهی های زینتی یکی از شغل های درآمدزایی است که با همکاری چند نفر از دوستان که همگی از دانشجویان رشته دامپزشکی هستیم آغاز کرده و فعالیت خود را توانسته ایم گسترش دهیم.

وی خاطر نشان کرد: با فعالیت های شبانه روزی همه تیم حاضر توانستیم در طول یک سال به سطح چشم انداز خود برسیم و این امر در حال حاضر در شهرستان ورامین محقق شده است.

مهرآذین اظهار داشت: این حرفه می تواند هنرهای دیگر را نیز در کنار خود داشته باشد که از جمله آنها مجسمه سازی است باید اعلام کنیم در حال حاضر ۴ نفر به صورت مستقیم و ۱۰ نفر به صورت غیر مستقیم در حال فعالیت در این زمینه هستیم که با حضور مجسمه سازان آکواریوم تعداد شاغلان در این حرفه در ورامین اضافه تر می شود.

این دانپزشک ورامینی بیان کرد: در حال حاضر ماهی هایی که در این مرکز آنها را تولید می کنیم در حال واردات از کشورهای دیگر هستند ولی با توجه به علاقه بنده و همچنین تجربیات علمی و عملی دوستان دیگر در زمینه شیلات، توانستیم در این مرکز اقدامات علمی خوبی را انجام داده و پیش بینی می کنیم در سال های آینده و با حمایت مسئولین امر بتوانیم این ماهی ها را به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم.

وی تصریح کرد: در ابتدای کار متاسفانه هیچ حمایتی از مسئولین حتی به اندازه پرداخت وام صورت نگرفت ولی خودمان با هزینه ای حدود ۵۰۰ میلیون ریال این کار را با ۱۰هراز مولد آغاز کردیم.

مهر آذین ادامه داد: در حال حاضر ۲۰ هزار ماهی مولد داریم و به لطف خدا و تلاش شبانه روزی دوستان توانسته ایم ماهیانه بین ۱۰ الی ۱۵ هزار بچه ماهی تولید کنیم.

پرورش دهنده ماهی های زینتی خاطر نشان کرد: در حال حاضر افراد زیادی هستند که علاقه بسیار زیادی برای نگه داری ماهی های زینتی در خانه دارند ولی به دلیل هزینه های بسیار بالا توانایی انجام این کار را ندارند و تمام تلاش ما نیز این است که هزینه های پرورش ماهی های زینتی را کم کنیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ماهی های زینتی از جنوب شرق آسیا به کشور ما وارد می شود و به همین دلیل نیز به بازار داخلی ضربه وارد کرده و کشورهای صادر کننده نیز منفعت بسیار زیادی از این محصول می کنند.

مهر آذین خاطر نشان کرد: در حال حاضر برخی از کشورهای همجوار آکواریوم های بزرگ طراحی و آماده کرده اند و ماهی های زینتی را در آن قرار داده اند تا بتوانند از این طریق توریست جذب کرده و در این زمینه نیز موفق بوده اند.

کارشناس دامپروری بیان کرد: در حال حاضر دو نژاد گوپی و کوی در این مرکز پرورش داده می شوند که برای تکثیر آنها باید شرایط ویژه ای طراحی و آماده شود که این شرایط در این مرکز محیا شده است.

وی تصریح کرد: اکثریت لوازم حاضر در این مرکز توسط خودمان طراحی و آماده شده است و کمترین لوازم را خریداری کرده ایم که این امر که به جهت کم شدن هزینه صورت گرفت، زمان زیادی را گرفت که تجربیات بسیار مفیدی را نیز برای ما در پی داشت.

پرورش دهنده ماهی زینتی اظهار داشت: یکی از اهداف ما برای راه اندازی این مرکز آن است که بتوانیم افراد بیشتری را در این حرفه وارد کرده و اشتغال زایی کنیم زیرا اگر افراد فن این حرفه را آموزش دیده و علاقه برای انجام آن داشته باشند، پرورش ماهی های زینتی سوددهی بسیار خوبی دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از ارگان هایی که باید جوازهای گوناگونی را از آنها دریافت کنیم با فعالیت ماهی های زینتی آشنایی ندارند در حالی که این شغل می تواند در زیرزمین یک خانه راه اندازی شده و درآمدهای زیادی برای کشورمان در صورت حمایت مسئولین به ارمغان آورد.

* لازم به ذکر است مخاطبین محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر از کارهای اقتصاد مقاومتی یا ثبت تصاویر و گزارشات می‌توانند با شماره ۰۹۳۳۸۵۸۴۲۰۴ تماس حاصل فرمایند.  

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)