پنجشنبه 1399/11/23 - 19:39 tehran-admin

خدمات پزشکی رایگان در شهرک کم برخوردار شهید عزیزی شهرستان قدس

اردوی جهادی بسیج جامعه پزشکی سازمان تأمین اجتماعی با ارائه خدمات مختلف پزشکی و درمانی رایگان همزمان با ایام دهه‌فجر در شهرک شهید عزیزی شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران و به نقل از خبرگزاری فارس؛ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر به همت بسیج جامعه پزشکی، اردوی جهادی بسیج جامعه پزشکی سازمان تأمین اجتماعی با ارائه خدمات مختلف پزشکی و درمانی در مدرسه شهدای معلم شهرستان قدس برگزار شد.

در این حرکت جهادی پزشکان و متخصصان چشم، عمومی، ارتوپدی، زنان و زایمان، جراح عمومی، جراح مغز و اعصاب، اطفال، بینایی سنجی، ارولوژی، فیزیوتراپی، داخلی و روانشناسی ویزیت رایگان و خدمات پزشکی ارائه دادند.

محمود محمدی رئیس بیمارستان 12 بهمن شهرستان قدس با اشاره به اینکه این طرح در منطقه کم برخوردار شهرک شهید عزیزی اجرا شده است، اظهار کرد: این طرح در قالب تیم ۲۰ نفره درمانی به بیمارانی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند خدمات پزشکی ارائه می‌دهد.

وی گفت: بسیج جامعه پزشکی در مناطق کم برخوردار استان تهران برنامه‌های درمانی انجام می‌دهد و در این طرح علاوه بر درمان و بیماریابی، افرادی که نیاز به درمان‌های تخصصی و فوق تخصصی و جراحی نیز داشته باشند، نیز به شکل رایگان انجام خواهد شد.

رئیس بیمارستان 12 بهمن شهرستان قدس در ادامه خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که با کمک خیران و بدون دریافت هزینه از بیماران مواردی که نیاز به انجام آزمایش نیز باشد به طور رایگان این خدمات انجام گیرد.

خدمات‌رسانی بسیج جامعه پزشکی در مناطق کم‌برخوردار کشور

محمدرضا کریمی مسؤول بسیج جامعه پزشکی سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه رسالت بسیج جامعه پزشکی ارائه خدمات درمانی به افرادی که دسترسی کم‌تری به خدمات پزشکی و درمانی دارند است، اظهار کرد: در شرایطی که ویروس کرونا در همه نقاط کشور شایع شده، طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج جامعه پزشکی در کل کشور اجرا شد که این خدمات توانست موجب کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر بر اثر کرونا را کاهش دهد.

وی در ادامه گفت: با توجه به هزینه‌های بالای خدمات درمانی، بسیج جامعه پزشکی با حضور در مناطق کم‌برخوردار به طور مستقیم به مردم تحت پوشش ادارات حمایتی و خیریه‌ها خدمات درمانی ارائه می‌کند و در صورتی که بیماری نیاز به دریافت خدمات بیشتر پزشکی و درمانی داشته باشد به مراکز درمانی معرفی شده و حمایت خیران می‌تواند در این امر کمک شایانی در بهبود حفظ و ارتقاء سلامت مردم داشته باشد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: این طرح در مناطق مختلفی مانند اطراف ورامین، روستای محمدآباد، فیروزکوه و استان‌های کم‌برخوردار مانند خرم‌آباد اجرا شده و خدمات‌رسانی در مناطق مختلف محروم در دستور کار و بسیج جامعه پزشکی قرار دارد.

به گزارش فارس، این اردوی جهادی با همکاری اداره کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، بسیج جامعه پزشکی، مدیریت و کارکنان بیمارستان 12 بهمن شهرستان قدس، قرارگاه جهادی شهید شوشتری، مدیریت و کارکنان مدرسه شهدای معلم شهرک شهید عزیزی و بسیجیان حوزه ۱۵۳ حضرت ولیعصر(عج) شهرستان قدس برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)