معرفی گروه جهادی (۲): گروه جهادی دانشجویی سفیران امام خامنه ای (مدظله العالی)
شناسه خبر :۳۲۱۲

اصلی ترین هدف یک گروه جهادی باید توسعه و آموزش هنجارهای اجتماعی و فراهم آوردن امکانات جهت اشتغال زایی باشد.

مسئول گروه جهادی دانشجویی سفیران امام خامنه ای (مدظله العالی) در گفتگو با خبرگزاری بسیج سازندگی استان تهران ابراز کرد: اردوی جهادی حس قناعت، مناعت طبع، بخشش، ‏محبت، ایثار، زهد و تقوا را در بین جوانان گسترش خواهد داد.
نسخه مناسب چاپ

بدرلو گفت : انگیزه ما برای ورود برای کارهای جهادی زمانی شکل گرفت که برای اولین بار در سال ۹۳ این اردو رو در لرستان تجربه کرديم و همان زمان بود که متوجه شديم در زمینه محرومیت زدایی علاقه و استعداد بالقوه ای داريم که میتوانيم با تعمیم دادن این کار جهادی در حوزه های مختلف  بیشتر موفق باشيم.
حامد بدرلو افزود : چون گروه جهادی ما از دانشگاه فرهنگیان برخاسته، به نظر بنده با توجه به شرایط فعلی کشور، اصلی ترین هدف یک گروه جهادی باید توسعه و آموزش هنجارهای اجتماعی و فراهم آوردن امکانات جهت اشتغال زایی باشد. به نظر بنده تاثیر فرهنگی که فعالیت های جهادی در روستاها و مناطق محروم برای اشاعه عدالت اجتماعی می گذارد تا به ‏حال هیچ فعالیت دیگری نتوانسته است بگذارد.
بدرلو ادامه داد: از خاطرات گروه جهادی میتوانم به اردوی سال ۹۵ اشاره کنم که در روستای بگ وردی شهرستان دلفان استان لرستان بودیم، به مدت ده روز بارش شدیدی رخ داد و ما به همراه روستاییان در زیر باران اقدام به ساخت دیوار های مسجد کردیم. یک روز هم میخواستیم بریم از شهر شیرینی بخریم برای ولادت امام هادی (علیه السلام)، خودرو پیدا نکردیم، زیر بارش باران با موتوری که خیلی داغون بود رفتیم شهر، شیرینی خریدیم و موقع برگشت در بیست کیلومتری روستا موتورمون پنچر شد و پیاده اومدیم سمت روستا! در واقع لذتی که در این امور بود و تجاربی که کسب کردیم شاید در هیچ مقطعی از دوران زندگی ما بوجود نیامده بود.
مسئول گروه جهادی با اشاره به اینکه به نظر بنده اقدمات جهادی، حس نوع دوستی را در جوانان بیدار میکند و باعث میشود خودشان خارج از اردوهای جهادی اقدام به فعالیت در شهر و روستاهای خود کنند. بیان کردند که اردوی جهادی حس قناعت، مناعت طبع، بخشش، ‏محبت، ایثار، زهد و تقوا را در بین جوانان گسترش خواهد داد. 
 از اقداماتی که تا بحال صورت گرفته مي توان به مورد ذيل اشاره کرد
۱- اجرای طرح اشتغال زایی در روستایی بگ وردی لرستان، کاشت زعفران 
۲- کمک در ساخت مسجد روستای بگ وردی
۳-  ساخت انبار علوفه در روستای فخرالدین بجنورد 
۴-  اجرای طرح اشتغال زایی در قالب ساخت کارگاه پرورش طیور در شهرستان دلفان 
۵-  توزیع ماهانه سبد کالای غذایی بین نیازمندان شهرستان رباط کریم
۶- ساخت مسجد حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) در روستای سردار آباد لرستان 
۷- ساخت ۴ باب سرویس بهداشتی و حمام در روستای دهلیز شهرستان حمیدیه
و...
 در پايان مسئول گروه گفت : اردوهای جهادی کم و کاستی های فراوانی داره از جمله عدم حمایت ارگان هایی که خدمت رسان هستند. در برنامه ریزی و اجرای اردوها تنها بسیج سازندگی سپاه از ما حمایت میکند که با توجه به فراوانی گروه های جهادی و کمبود اعتبار، لازم است که ارگان های دیگر نیز به کمک ما بیایند تا اردوها ثمربخش تر انجام بگیرد. به نظر بنده باید یک ستادی در سطح کشور تشکیل شود و ارگانهایی که در امر محرومیت زدایی فعال هستند ملزم به حمایت از گروه های جهادی بشوند تا از این طریق یه عزم راسخ در سطح کشور بوجود آید.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها