به مناسبت هفته بسیج سازندگی؛
شناسه خبر :۳۹۸۳

همایش سفیران کار و تلاش گروه‌های جهادی در سپاه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام)

رئیس سازمان بسیج سازندگی بر لزوم وجود اخلاص و معنویت در نیروهای جهادی تاکید کرد و گفت: جریان سازندگی برخاسته از خود مردم و یکی از دلایل اثبات کارآمدی نظام اسلامی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی سپاه حضرت سید الشهدا (علیه السلام):

سردار سیدتقی شاهچراغی در همایش «سفیران کار و تلاش گروه‌های جهادی» که در سالن همایش‌های شهید جنگروی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران برگزار شد، خطاب به سنگرسازان بی‌سنگر اظهار داشت: شما جزو بهترین‌ها هستید و سود زحمات شما به مردمی می‌رسد که عمدتاً محروم هستند و در سختی زندگی می‌کنند.

وی جمعیت مردم نهاد و جهادی را مایه افتخار بسیج دانست و گفت: طبق مطالعات و تحقیقاتی که تاکنون داشته‌ایم، محلاتی را در شهرستان‌های استان تهران شناسایی کرده‌ایم که اگر قرار باشد آن‌ها را مقایسه کنیم، از بسیاری از مناطق دورافتاده و محروم، محروم‌تر هستند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران در بخش دیگری از اظهاراتش به تشریح اولویت‌های این سپاه در بحث سازندگی و محرومیت‌زدایی پرداخت و عنوان کرد: در چند ماه گذشته ابتدا تلاش شد که این محرومیت‌ها تشدید نشوند.

سردار شاهچراغی افزود: از طرفی هم ما نقاط متعددی را در شهرستان‌های استان تهران شناسایی کردیم که حتی میزان امکانات در حد متوسط را هم ندارند و پایین‌تر هستند. آسیب‌ها و مشکلات بسیاری به دلیل مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وارد این محلات شده است. طبق جسات برگزار شده مقرر شد که زمینه و بستر را برای ورود سپاه فراهم کنیم.

وی خطاب به سردار غلامی، رئیس بسیج سازندگی سازمان بسیج مستضعفین، که میهمان ویژه این مراسم بود، بیان داشت: ما در مرحله اول حدود ۱۴ یا ۱۵ نقطه را در شهرستان‌های استان تهران هدفگذاری کرده‌ایم و مستنداتی هم تهیه و به برخی از نهادها ارائه شده است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران بر همین اساس ادامه داد: سپاه پاسداران و سازمان بسیج باید به حاشیه شهرستان‌های استان تهران که مسائل آن‌ها اثر مستقیمی بر مسائل امنیتی، فرهنگی و اجتماعی دارند، ورود کند و کار سازندگی انجام دهد. این اقدام نیاز به کار جهادی و انقلابی دارد.

سردار شاهچراغی در پایان خطاب به جهادگرانی که در استان‌های محرومی مانند خوزستان و کرمانشاه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: خواهش من از شما این است که تمرکز بیشتری بر حوزه تهران داشته باشید. برخی از محلات کم برخوردار واقعا وحشتناک هستند و قابل مقایسه با سایر مناطق محروم نیستند.

در این همایش گروه جهادی آوای وطن به پربایی موسیقی زنده با عنوان «سنگر سازان بی سنگر» پرداختند.

سخنران پایانی این مراسم سردار نعمان غلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی بودند که خطاب به نیروهای جهادی اظهار داشت: مهاجرت‌ها، اردوها، روزه‌ داری در اردوها و سختی‌هایی که شما تحمل می‌کنید، برای این است که نگذارید خون‌ شهدای هشت سال دفاع مقدس پایمال شود.

سردار نعمان غلامی با اشاره بر دشواری‌های هشت سال دفاع اظهار کرد: فداکاری مادران رزمندگان که فرزندانشان را به جبهه‌ها می‌فرستند، درد و خون‌ریزی مجروحان و ... شرایطی بسیار سختی بود که تا در آن محیط نباشیم قابل درک نیست.

وی بیان کرد: شهدا با رشادت‌های خود فضایی را ایجاد کردند تا ایران اسلامی سرشار از عزت و امنیت باشد و دستاورد یک نظام مبتنی بر فطرت استقرار پیدا کند و گره‌ها را بگشاید.

رئیس بسیج سازندگی تصریح کرد: جریان بالنده و رو به جلوی گروه‌های جهادی در تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری برای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام و شهدا در حرکت هستند.

وی با اشاره به اقدامات گروه‌های جهادی خاطرنشان کرد: این مهاجرت‌ها و جمع‌کردن منابع، روزه گرفتن‌ها در شرایط سخت اردوها و تمامی زحماتی که کشیده می‌شود برای آن است تا نگذارید خون شهدایمان پایمال شود.

غلامی گفت: گروه‌های جهادی صدها هزار گره را که باید توسط دولت باز می‌شکد با دستان پرکفایت خود باز کردند و عشقشان به ایران و اسلام را نشان دادند.

وی اظهار کرد: ویژگی اصلی جریان بسیج سازندگی نشان‌ دادن کارآمدی نظام اسلامی است، کارنامه تک‌تک افراد جهادی با حرکت آگاهانه نشانگر این است که انقلاب در وضعیت موجود جامعه با وجود توطئه‌ها توانسته است توسعه یافته است.

رئیس بسیج سازندگی دلیل نفوذ و تأثیر حرکت‌های جهادی در کشور را اخلاص وجودی جهادگران دانست و بیان کرد: اخلاص موتور محرک در جهاد است که این کارها را با معنویت و عشق الهی همراه کرده است و توانسته عمل شما را مانند نور خورشید در کشور بتاباند پس باید این حرکت حفظ شده و توسعه یابد.

وی با بیان اینکه امام راحل پایه‌گذار حرکت‌های جهادی بودند، تصریح کرد: ایشان با ادغام این نهاد انقلابی و ارزشی با جامعه توانستند همچنان مسیر خدمت‌رسانی بسیجیان را به آحاد مردم در نقاط محروم فراهم کنند، امیدواریم با رویکرد جدید بسیج سازندگی این جریان خدمت‌رسانی را توسعه دهیم.

غلامی با بیان اینکه گروهای جهادی منشأ تحرک در کشور هستند، خاطرنشان کرد: آنها بعد از بازگشت به محل اقامتشان نیز باید با تمرکز به نزدیک‌ترین نقطه محروم در حاشیه شهرشان با مطالبه‌گری در طول سال منشأ خیر و برکت باشند.

وی ادامه داد: با وجود تمامی مشکلات این جریان می‌تواند ظرفیت‌های بی‌پایان مردم را در جلوه‌های کوچکی به بزرگ‌ترین رویداد‌ها تبدیل کنند، همان‌طور که شاهد بودید دولت توان لازم برای خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه را نداشت اما با همراهی مردم و قیامت خیرین توانستیم بهترین خدمت‌رسانی را در یکایک منطقه‌ زلزله‌زده صورت دهیم.

رئیس بسیج سازندگی بیان کرد: در همه عرصه‌ها می‌توانیم دوباره این عظمت را خلق کنیم اما باید شرایطی ایجاد شود تا خیرین مشکلات را ببینند تا راه حل‌ها بیان شود.

وی در پایان متذکر شد: در رویکرد جدید بسیج سازندگی این سیاست را با ارائه یک جغرافیا به عنوان یک الگو تبدیل کردیم و نمونه درخشان آن قلعه سیمون شهرستان ری است که یکی از قله‌های موفقیت مدیریت متمرکز محرومیت‌زدایی است.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها