شناسه خبر :۴۶۸۷

آموزش ۱۲۰ کارافرین رباط کریمی در کارگاه‌‌های تولید قارچ/ باید به سمت کشاورزی کم آب رفت

دبیر اجرایی کشاورزان شهرستان رباط کریم گفت: سال گذشته توانستیم سه دوره آموزشی پرورش قارچ را در رباط کریم برگزار و در جهت اشتغال زایی تلاش کنیم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی سپاه حضرت سید الشهدا (علیه السلام) و به نقل از خبرگزاری رباط نیوز؛ علی افشار، کارشناس ارشد رشته کشاورزی و دبیر اجرایی کشاورزان شهرستان رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی رباط نیوز از اجرای سه دوره آموزشی پرورش قارچ در سپاه رباط کریم خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته توانستیم سه دوره آموزشی پرورش قارچ را در رباط کریم برگزار و در جهت اشتغال زایی تلاش کنیم.

افشار گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی امسال کارگاهی را برای پرورش قارچ در سپاه رباط کریم ایجاد کردیم.

وی ادامه داد: این مکان را به مرکز تولید و پرورش قارچ خوراکی تبدیل کردیم که می تواند نمونه ای از اشتغال زایی در واحدهای کوچک باشد.

وی با اشاره به میزان فضای لازم برای تولید قارچ در مکان های کوچک اظهار کرد: این مکان ۱۲ متری را ایجاد و ۷۰۰ کیلوگرم کمپوس قارچ خوراکی را در آن ریخته و ۲۵۰ کیلوگرم قارچ خوراکی برداشت کردیم.

دبیر اجرایی کشاورزان شهرستان رباط کریم از برگزاری کلاس های آموزشی برای کارآموزان رباط کریمی، ابراز کرد: در این راستا سه دوره در رباط کریم برگزار و حدود ۱۲۰ نفر شرکت کردند.

وی ادامه داد: حدود ۳۰درصد از کارآموزان، امروز به تولید قارچ خانگی پرداخته اند که اغلب در همان محل تولید به فروش می رسانند.

افشار خاطرنشان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با جهاد کشاورزی رباط کریم به آموزش دیدگان دوره ها، گواهینامه ای معتبر اعطا شد تا بتوانند از طریق آن وام اشتغال دریافت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: سپاه رباط کریم به کارآموزان این دوره تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال وام اشتغال زایی اعطا کرد و از این طریق توانستند واحدهای کوچکی را احداث و به اشتغال زایی بپردازند.

وی ابراز کرد: کارآموزانی که به امر تولید قارچ مشغول شدند را رها نکرده و طی دوره ۶۰ روزه از مراحل تولید قارچ در واحدهای آنها بازدید کرده تا از بیماری ها خودداری شود.

افشار تاکیدکرد: با توجه به کاهش بارندگی در شهرستان رباط کریم دیگر نمی توانیم کشت های پرآب را تولید کرده از این رو باید به سمت کشت‌های کم آب مانند قارچ و زعفران روی آورده و در این جهت گام برداریم.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها