در آستانه بازگشایی مدارس؛
شناسه خبر :۵۵۸۴

اجرای طرح «یک کاسب، یک دانش آموز» در فیروزکوه

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فیروزکوه گفت: طرح «یک کاسب، یک دانش آموز» با آغاز سال تحصیلی توسط بسیج اصناف فیروزکوه با همکاری اتاق اصناف شهرستان و بسیج دانش آموزی شهرستان اجرا می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

ه گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی سپاه حضرت سید الشهدا (علیه السلام)؛ محمد حیدری‌منش، جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فیروزکوه در گفت وگو با شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با طرح یک کاسب، یک دانش‌آموز اظهار داشت: در راستای ابلاغ و برگزاری رزمایش سراسری محمد رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله وسلم، اقتدار عاشورایی بسیج، در قالب «یک کاسب، یک دانش آموز» توسط سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور  به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

وی گفت: در مرحله اول این طرح ۱۰۰ هزار دانش آموز تحت حمایت مستقیم بازاریان قرار می‌گیرند؛ در همین راستا بسیج اصناف فیروزکوه با همکاری اتاق اصناف شهرستان و بسیج دانش‌آموزی شهرستان در این طرح و رزمایش شرکت داشتند.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فیروزکوه در ارتباط با مرحله اول این طرح عنوان کرد: در مرحله اول این طرح در فیروزکوه ۱۵۰ دانش‌آموز تحت حمایت بازاریان این شهرستان قرار می‌گیرند؛ در این طرح و رزمایش هزینه یک دانش‌آموز برای ورود به سال تحصیلی جدید که شامل کیف، کفش، لباس، لوازم التحریر و غیره است توسط کاسبان امین، انقلابی و خوشنام شهرستان در این شرایط سخت اقتصادی بازار همانند دفاع مقدس که وارد صحنه شده و به یاری و پشتیبانی دانش‌آموزان کم‌بضاعت و بی‌بضاعت اقدام کردند، تامین می شود که اقلام توسط بسیج اصناف با همکاری بسیج دانش‌آموزی بین دانش‌آموزان نیازمند و آبرودار توزیع می‌شود.

وی در ادامه همچنین افزود: در شهرستان فیروزکوه رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله وسلم در قالب برنامه‌های حفظ انسجام گردان‌های بیت‌المقدس و اعزام گروه‌های جهادی بسیجیان برای خدمت بی‌منت به مردم حاشیه شهر و روستاها پیش‌بینی شده است. گروه‌های جهادی به‌صورت بومی در مناطق حاشیه‌شهرها حضور پیدا خواهند کرد و در بخش‌های عمرانی، کشاورزی، فرهنگی، زیباسازی مدارس و خدمات پزشکی به مردم محروم خدمات‌رسانی می‌کنند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها