شناسه خبر :۶۰۳۸

اردوی جهادی پزشکی در منطقه محروم ورامین

دراین اردوی یک روزه که درمنطقه خیرآباد ورامین برگزارشد بیش از ۵۰ پزشک و دانشجوی ترم آخر رشته های دندانپزشکی، مامایی، فیزیوتراپی، طب اسلامی و حجامت به معاینه و درمان بیماران نیازمند پرداختند.
نسخه مناسب چاپبه گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی سپاه حضرت سید الشهدا (علیه السلام) و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ در این اردوی یک روزه که درمنطقه خیرآباد ورامین برگزارشد بیش از ۵۰ پزشک و دانشجوی ترم آخر رشته های دندانپزشکی، مامایی، فیزیوتراپی، طب اسلامی و حجامت به معاینه و درمان بیماران نیازمند پرداختند. بخش های ترمیم دندان های پوسیده، مشاوره دندانپزشکی، غربالگری فشار خون وقند خون و تجویز دارو از سوی پزشکان عمومی وماماها بیشترین تعداد مراجعه کننده را داشت. این اردو با حضور گروه های جهادی شمس پایگاه مقاومت مسجد امام سجاد (ع) ورامین، محبان الزهرا(س) تهران و گروه جهادی جهادگران سلامت استان البرز برگزار شد.

اردو جهادی از ساعت ۹ صبح در مدرسه آزادگان خیرآباد به استعداد ۶۰ نفر و با ماموریت ارتقاء بهداشت و سلامت در بخش پاتولوژی در شاخه های پزشک عمومی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و ارتوپدی و در بخش طب ایرانی اسلامی در شاخه های مزاج شناسی و تشخیص، فصد، حجامت، ماساژ و زالو درمانی برگزار گردید. خدمات ارائه شده در بخش طب اسلامی، زالو درمانی و حجامت سخنرانی سبک زندگی و درمانی توسط حجت الاسلام سبیلی به مدت ۳۰ دقیقه برای اهالی منطقه

تعداد ویزیت و تشخیص طب اسلامی : ۲۱۰ نفر

تعداد حجامت عام و ساقین مجموعا: ۱۱۶ نفر

تعداد زالو درمانی: ۱۵ نفر

خدمات ارائه شده در بخش های دندانپزشکی، پزشکی و …

بخش مشاوره پزشکی و غربالگری : ۱۶۸نفر

بخش مامایی : ۹۶ نفر

بخش پزشکی : ۱۲۷ نفر

بخش معاینه و مشاوره دندانپزشکی : ۱۰۳ نفر

بخش ترمیم دندانپزشکی : ۸۴ نفر

بخش فیزیوتراپی و ارتوپدی : ۲۵ نفر

بخش جرمگیری دندانپزشکی : ۱۶ نفر

به استحضار می رساند مرحله دوم این اردو؛ در روز جمعه ۹۷/۹/۲۳ در همین مکان برگزار خواهد گردید. خیرآباد یکی از مناطق بسیار محروم ورامین است که بیش از ۵۰ هزار نفر در آن ساکن هستند. در پایان مسئول گروه جهادی شمس (شهدای پایگاه امام سجاد (ع)ورامین) ضمن تقدیر از تلاش کلیه گروه های جهادی خدمت رسان در نقاط محروم کشور؛ خواستار حمایت و پشتیبانی مسئولان و دستگاه های اجرایی از گروه های جهادی و واگذاری طرح ها و اعتبارات به این گروه های خدمت رسان جهادی شد. 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها