۱۳۹۷/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۲
اولین گروه جهادی تخصصی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران در ملارد مستقر شدند و به یاری مردم روستایی رفتند.
۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۹:۱۸
به همت بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) صورت گرفت؛
نیروهای جهادی پایور سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران برای برگزاری اردوی جهادی ۳ روزه راهی مناطق محروم اخترآباد ملارد شدند.
۱۳۹۷/۰۲/۱۲ - ۱۸:۵۲
گروه های جهادی پزشکی در راه خدمت رسانی
دکتر ستاری گفت: در این طرح سعی کردیم که معاینات به صورت رایگان انجام شود و تنها با دریافت درصد کمی از مراجعه کنندگان در بخش آزمایشگاهی، خدمات پزشکی و درمانی به مردم ارائه دهیم.
۱۳۹۷/۰۱/۱۴ - ۱۰:۳۷
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامشهر گفت: در حال حاضر ۸۰ نفر از برادران دانشجو در روستای کوئیک مشغول خدمت‌رسانی هستند برآورد این است که تا پایان اردو سه خانه تحویل اهالی شود.
۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۸
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان تهران:
خبرگزاری بسیج سازندگی: مسئول سازمان بسیج سازندگی استان تهران از اعزام ۳۷ گروه به استعداد۲۰۰۰نفر از استان تهران به مناطق محروم و کم برخوردار خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۸
مسئول قرارگاه جهادی شهید شوشتری:
بهار که از راه می‌رسد درختها جوانه می‌زنند، شهر دوباره متولد می‌شود و به یمن این تولد دوباره مردم دور هم جمع می‌شوند تا جشنی به پا کنند اما در این بین عده‌ای جشنشان را با محرومین تقسیم می‌کنند، آنها که در فصل امنیت تصمیم به جهاد می‌گیرند و راهی می‌شوند تا لبخند محرومین را به عنوان ثمره جهادشان مشاهده کنند. بر همین اساس و با نیت اطلاع از حال و هوای جهادی‌ها با یکی از آنها هم کلام شدیم، بخوانید ماحصل این گفت‌وگو را:
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۴:۲۱
معرفی گروه جهادی (۶) جهادگری از پیشوا
جنگ تمام شده است اما جهاد هیچ وقت تمام نمی‌شود، جهاد نه همراه با تجاوز صدام به جمهوری اسلامی ایران آغاز شده بود و نه با قطعنامه ۵۹۸ رفتنی شد، جهاد سال‌ها قبل حتی قبل از تولد جمهوری اسلامی‌زاده شده و با انسانیت عجین شده بود و سال‌ها بعد از ما هم ادامه خواهد داشت، جهاد فقط در تیر و ترکش و خمپاره و شیمیایی خلاصه نمی‌شود جهاد حتی به جانبازی هم بسنده نمی‌کند، جهاد حتی نیاز به هجرت هم ندارد، جهاد می‌تواند در خود انسان هم رخ دهد و در مبارزه با نفسی که هر دم آدمی را به سمت دنیا و دل بستن به زرق و برق دنیا می‌کشاند شروع شود و توسعه یابد. این روزها فرصتی مهیاست، فرصتی برای جهادی حقیقی و کمک به شادی محرومان حتی در چند صد متری محل سکونت‌مان، با این پیش فرض به استقبال از جهادگران رفتیم و با چند تن از آنها همکلام شدیم، جهادگرانی که از فرصت بهار برای زندگی رساندن به مناطق محروم استفاده کرده و گاه برای شادی محرومان فقط چند صد متر جابه‌جا می‌شوند. بخوانید ماحصل گفت‌و‌گوی ما را با فردی که سال‌ها تجربه حضور در اردوهای جهادی را دارد:
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۹:۵۹
معرفی گروه جهادی (۴) گفت‌وگوی سیاست روز با جهادگر ۲۱ ساله با تجربه‌ای ۱۰ ساله؛
جهاد همیشه قدم گذاشتن در مسیر نبرد نظامی نیست، گاهی جهاد، مبارزه با نفس دنیاطلب معنا می‌شود و گاه در هدیه دادن خوشی‌های دوست داشتی‌ خودمان به دیگران، گروه‌های جهادی روزهای فراغت و خوشی‌شان را برای محرومیت‌زدایی روستایی‌ها می‌گذارند و با همه رنجهایشان شریک می‌شوند و با سختی کشیدن در این مسیر هم از سفرهای لذت‌بخش دنیایی دوری می‌کنند و هم گره‌ای از کار خلق باز می‌کنند تا در دوران صلح بتوانند جهاد کنند. اکنون که به تعطیلات نوروز نزدیک می‌شویم جهادی‌ها چمدان می‌بندند تا تولد بهار را در بخشیدن آرامش به مناطق محروم جشن بگیرند، بر همین اساس با یکی از جهادگرها به نام مهدی رفیعی همکلام شدیم. بخوانید ماحصل ۱۰ سال جهاد این جوان ۲۱ ساله را:
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۰۹:۲۷
معرفی گروه جهادی (۳)
فصل تعطیلات که می‌شود اردوهایی برای برطرف کردن نیازهای مناطق محروم کشور برپا کمی‌شود، از ساخت مسجد و مدرسه تا راه، آب و فاضلاب و کارهای فرهنگی و ایدئولوژیک، کم‌کم به نوروز نزدیک می‌شویم، برای بسیاری از جهادگران نوروز فرصتی است برای کمک به قشرهای ضعیف و سر و سامان دادن اوضاع مناطق محروم، بر همین اساس از این پس تا نوروز روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه با جهادگرانی که برای محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند همکلام می‌شویم. بخوانید ماحصل نخستین گفت‌وگو را:
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۲۲:۰۴
معرفی گروه جهادی (۵) مسئول گروه جهادی مهاجر
این روزها که به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم هرکس به نوعی مشغول است. خانه‌تکانی از یک طرف، خرید عید از سوی دیگر، آماده شدن برای سفر و هر آنچه که به طور معمول برای استقبال از سال نو انجام می‌شود همه و همه خلاصه شده در این روزها. اما این روزها برای عده‌ای رنگ و بوی دیگری دارد. چمدان‌های خود را بسته‌اند در حالی که جنس محتویات چمدان‌هاشان کمی متفاوت‌تر از سایر مسافران نوروزی است. وقتی می‌پرسیم قصد سفر به کجا را دارید می‌گویند هر جا که بدترین آب و هوا را دارد، هر جا که کمترین امکانات رفاهی را دارد، جایی که مردمانش فقیرند اما مهربانترین و توکلشان به خدا بالاترین، آنجایی که نه از زندگی پرزرق و برق شهری خبری است و نه رقابت‌های مادی. وقتی پرسیدیم آنجا کجاست می‌گویند اردوی جهادی. می‌رویم برای آنجا که بهترین جای ایران زمین است تا بیاموزیم آنچه را که هم برای دنیایمان منفید است و هم برای آخرتمان. کنجکاو شدیم که بدانیم چگونه می‌توان با اردوی جهانی که همیشه از سختی‌هایش شنیده بودیم هم دنیا را ساخت و هم آخرت را. برای رسیدن به پاسخ این پرسش بخوانید گفت‌و‌گوی ما را با بهزاد شیرعلی از جهادگرانی که در قالب بسیج سازندگی و با مسئولیت هدایت گروه جهادی مهاجر نزدیک به یک دهه است که برای محرومیت‌زدایی در مناطق محروم گام برداشته و تلخی‌ها و شیرینی‌های بسیاری را از نزدیک لمس کرده است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۱:۵۵
معرفی گروه جهادی (۲): گروه جهادی دانشجویی سفیران امام خامنه ای (مدظله العالی)
مسئول گروه جهادی دانشجویی سفیران امام خامنه ای (مدظله العالی) در گفتگو با خبرگزاری بسیج سازندگی استان تهران ابراز کرد: اردوی جهادی حس قناعت، مناعت طبع، بخشش، ‏محبت، ایثار، زهد و تقوا را در بین جوانان گسترش خواهد داد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۰۸:۵۷
معرفی گروه جهادی بسیج سازندگی استان تهران
مسئول گروه جهادی شهید همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس گفت: همگان با برخورداری از تفکر و فرهنگ جهادی و رعایت ویژگی ها و شاخصه های آن؛ سربازان حاکم مطلق کره خاکی یعنی وجود نازنین حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداء خواهند بود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۱:۱۴
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهارستان خبر داد:
۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۱:۰۸
فرمانده سپاه شهرستان قدس گفت: با واگذاری بازسازی ۶ روستای زلزله‌زده به سپاه استان تهران، پشتیبانی، مرمّت و بازسازی روستای سراب ذهاب نیز به سپاه ناحیه مقاومت شهرستان قدس،شهریار و ملارد واگذار شده است.

صفحات

تازه ها